آموزش فوتوشاپ, نرم افزار

آموزش فوتوشاپ

آموزش فوتوشاپ

آموزش فتوشاپ با راهنمای استفاده از آن به صورت تصویری

با کمی راهنمایی، شما نیز می‌توانید در آموزش Photoshop CC 2020 یاد بگیرید چگونه از فوتوشاپ برای خلق گرافیک‌های زیبا و جذاب استفاده کنید. تمام آن چیزی که لازم دارید توضیحی ابتدایی درباره‌ی ابزارهای اصلی آن به زبان ساده است.

ما برای شروع ۱۲ مورد از کارآمدترین ابزارها در فتوشاپ را انتخاب کرده و توضیحاتی درباره‌ی کاری که انجام می‌دهند، جایی که قرار گرفته‌اند، نحوه‌ی استفاده از آن‌ها و چند نکته و ترفند برای استفاده‌ی بهتر از آن‌ها ارائه داده‌ایم.

ابزار Layer

عملکرد:  لایه (layer) می‌تواند برای عکس، متن، حرکات قلم یا براش، رنگ‌های پس‌زمینه، الگوها و فیلترها استفاده شود.

من لایه‌ها را مانند ورقه‌های شیشه‌ای در نظر می‌گیرم که بر روی یکدیگر انباشته شده‌ و از آن‌ها برای تولید نتیجه نهایی کار خود استفاده می‌کنید. هر لایه می‌تواند به تنهایی و بدون تاثیر بر روی کل کار اصلاح و ویرایش شود، هنگام ویرایش اجزاء تصویر به صورت جداگانه، این کار به صرفه‌جویی حجم زیادی از زمان کمک می‌کند.

لایه‌ها، مهمترین عناصر در فوتوشاپ هستند و به عقیده‌ی من، یکی از آن دلایلی هستند که افراد با ناامیدی از کار با فوتوشاپ دست می‌کشند. با وجود این، زمانی که روش عملکرد آنها را بفهمید کارها بسیار آسانتر خواهند شد.

محل قرارگیری: لایه‌ها بخشی مربوط به خود دارند که به صورت پیشفرض در گوشه‌ی پایین و سمت چپ صفحه‌ی فوتوشاپ قرار دارد. همچنین با کلیک کردن بر روی Layer در نوار منو در سمت بالا می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

ترفند: همیشه برای لایه‌های خود نام تعیین کنید. سازماندهی کردن و منظم نگاه داشتن آنها، کار عاقلانه‌ای است، به خصوص زمانی که بر روی پروژه‌ای با تعداد بسیار زیاد لایه‌ها کار می‌کنید.

جهت آموزش کامل این مطلب بر روی آیکن دانلود فایل کلیک کنید.

[sdm_download id=”3465″ fancy=”0″]

دیدگاهتان را بنویسید